ДИПКУ

На 12.06.2021 г. стартира специализация за III ПКС - Информатика и информационни технологии           На 20.06.2021 г. ще се проведе курса Педагогическото портфолио - философия, технология, практически проекции           На 26.06.2021 г. ще се проведе курса STEAM обучение в начална степен - възможности и перспективи

Европейска нощ на учените
За поредна година Стара Загора ще отбележи Европейска нощ на учените

В година като тази, макар и по различен начин, Тракийски университет, ДИПКУ Стара Загора отново ще се включи заедно с организатори в над 300 европейски града в инициативата Европейската нощ на учените 2020 г. Тази година, повече от всякога имаме нужда да върнем вярата в науката и да подкрепим научната дейност. Събитията ще се проведат на 27.11.2020 г.

Без съмнение, конкурсите остават най-широко достъпния начин за участие тази година. Изненадващ е броя на участниците и интереса от цялата страна и не само и в рамките на всички възрастови групи. Рисунки на тема “Учените – новите супер герои” - 1-4 клас ще бъдат оценявани след 17.11. 2020 г.

Художествен текст – есе, приказка, стихотворение на теми като тайните светове на науката, Любов към науката и малко магия, Размисли и страсти за науката, За науката с любов, Научни предизвикателства във виртуалното пространство, Забавната страна на науката, От А до Я в науката.
Деца от 1-7 клас представят мултимедийни продукти на тема: “Аз отглеждам живот…” – 1-7 клас.
Що се отнася до дейностите, които са планирани и се провеждат по повод този празник на науката, тази година за да се съобразим с изискванията за безопасност на територията на Р. България и конкретните градове, където сме планирали дейности, се наложи да бъде създадена нова организация и изцяло нова визия, запазвайки изцяло фокуса и разширявайки достъпа.

Тук може да се запознаете с някои от вече осъществените дейности:
НАГРАДЕНИ В КОНКУРСИТЕ НОЩ НА УЧЕНИТЕ 2020
Конкурс за детски рисунки на тема: “Учените – новите супер герои”
  • I място: Петя Добромирова Иванова - ОУ„Иван Вазов“, гр. Русе
  • II място: Александър Стоянов Ахмаков - ОУ „Антон Страшимиров“, гр. Бургас ;Димана Ташкова Ташева - СУ "Проф. д-р Асен Златаров", гр. Първомай
  • III място: Виктор Димитров - ОУ Д-р „Петър Берон“, гр. Плевен; Станиимира Михайлова Михайлова - ОУ„Антон Страшимиров“, гр. Бургас
  • Специална награда за участие: Стилян Красимиров Димитров; Теодора Тарева - СОУ „Васил Левски“, гр. Стара Загора
  • Поощрителна награда: Биляна Андреева Генчева - V ОУ „Митьо Станев“, гр. Стара Загора; Бурчин Дениз Билял - Школа „Арт-Попово", гр. Попово; Галин Миленов Георгиев - V ОУ „Митьо Станев“, гр. Стара Загора; Ясен Атанасов Николов - II ОУ „П. Р. Славейков“, гр. Стара Загора
  • Конкурс за художествен текст (есе, приказка, стихотворение, разказ,сценарий)

     
КАТЕГОРИЯ: СТИХОТВОРЕНИЕ
  • I място: Йоанна Стоянова Стоянова – СУ „Георги Бенковски“, гр. Тетевен
  • II място: Виктория Трендафилова - гр. Пловдив
  • III място: Божана Славкова – НУМСИ „Панчо Владигеров“, гр. Бургас
  • Поощрителна награда: Радостина Веселинова - ПГИ „Д-р Иван Богоров“, гр. Варна
  • КАТЕГОРИЯ: ПРИКАЗКА
  • I място: Камелия Лисичковаза - ПГ по туризъм „Д-р Васил Берон“, гр. Велико Търново
  • II място: Радост Василева - ПГКНМА, гр. Стара Загора
  • III място: Милица Бонева - ГПЧЕ „Ромен Ролан“, гр. Стара Загора

     
КАТЕГОРИЯ: РАЗКАЗ
  • I място: Цветелина Боянова Бонева - ПГКНМА, гр. Стара Загора
  • II място: Анита Димова Христова - СУ „Екзарх Антим I“, гр. Казанлък
  • III място: Христина Валентинова Дянкова - СУ „Панайот Волов“, гр. Бяла
  • Поощрителна награда: Славея Семова - СУ „Георги Измирлиев“, гр. Горна Оряховица;
  • Симона Василева - ППМГ „ Добри Чинтулов“, гр. Сливен

     
КАТЕГОРИЯ: ЕСЕ
  • I място: Гергана Любомирова Косева - ПГЕЕ, гр. Пловдив
  • II място: Цветелина Мариова Борисова - ПГИ „Д-р Иван Богоров“, гр. Варна
  • III място: Пенчо Василев Василев
  • Поощрителна награда: Виктория Пламенова Желязкова - ПГИ „Д-р Ив. Богоров“, гр. Варна;
  • Николета Диянова Петрова - ПГИ „Д-р Ив. Богоров“, гр. Варна; Ерсин Ахмед - от ПГИ, гр. Шумен

     
КАТЕГОРИЯ: ДОКЛАД
  • I място: Калоян Дончев за „Забравените личности – ПГИ „Д-р Ив. Богоров“, гр. Варна
  • II място: Мария Димова Николова - ОУ „Антон Страшимиров“, гр. Варна
  • III място: Емилия Иванова - СУ „Г. Милев“, гр. Раднево
  • Поощрителна награда: Алпер Алиосманов - ПГИ „Д-р Ив. Богоров“, гр. Варна
  • Награда за учител вдъхновител и ръководител на група ученици: г-жа Стойна Илиева

     
Предизвикателство: мултимедийни продукти на тема: “Аз отглеждам живот…”
  • I място: Димана и Драгомир Никови – II ОУ „П. Р. Славейков“, гр. Стара Загора
  • II място: Емил Иванов Илийчев – 5 ОУ „М. Станев“, гр. Стара Загора; Катарина Коленова - БСУ “Христо Ботев”, Братислава, Словашка Република
  • III място: Георги Георгиев и Снежана Асенова – ОУ „Христо Ботев“, с. Братя Кунчеви; Владимир Марчинов – II ОУ „П. Р. Славейков“, гр. Стара Загора
  • Специална награда за участие: Радина Тодорова – НУ "Димитър Благоев", Стара Загора; Магдалена Трифонова и Преслава Чакалова – II ОУ „П. Р. Славейков“, гр. Стара Загора